Het is algemeen bekend dat Europa van oudsher de staat Israel steunt. Maar Europa blijft dit doen, zelfs nu Israel genocide pleegt op Palestijnen in Gaza en de etnische zuivering op de Westelijke Jordaanoever intensiveert.
Hiermee schendt Europa internationale rechtsregels die het op basis van geratificeerde verdragen moet naleven.
De vraag is: waarom blijft Europa Israel in woord en daad steunen ?
Vanwege de afhankelijkheid van Israel van Europa is Europa in staat druk op Israel uit te oefenen.
Ondertussen wordt de kloof tussen regeringen en politieke partijen enerzijds en de publieke opinie anderzijds steeds groter.
Wat zouden onze prioriteiten kunnen zijn in de strijd tegen het Europese beleid ten aanzien van Israel ?
Wij hebben de vooraanstaande Ierse specialist David Cronin – die werkzaam is in de EU-hoofdstad Brussel en redacteur is van The Electronic Intifada (Chicago) – gevraagd om diep in te gaan op de achtergronden van deze voortgaande steun.
Hij is de auteur van de boeken Europe’s Alliance With Israel (2011) en Balfour’s Shadow (2017).
voertaal: Engels
vragen in de Q&A kunnen worden gesteld in het Nederlands, Engels of Arabisch
moderatoren: Robert Soeterik en Benno Hulsing
organisatie: Nederlands Palestina Komitee & studenten van de actiegroep ORCA
datum: woensdag 10 december 2025
aanvang: 20:00 – 22:00 uur
plaats: Pakhuis de Zwijger, Piet Heinkade 179, 1019 HC Amsterdam
toegang: gratis
aanmelden: hier
voor nader informatie: npk@xs4all.nl











